Bezpłatna komunikacja miejska w Trójmieście dla mieszkańców podczas wyborów samorządowych

W dniu wyborów samorządowych, czyli 7 kwietnia, mieszkańcy Sopotu, Gdańska i Gdyni będą mieli możliwość korzystania z komunikacji miejskiej bez żadnych opłat. Ta informacja to świetna wiadomość dla tych, którzy planują wziąć udział w głosowaniu, ale nie posiadają osobistego środka transportu. Bezpłatna komunikacja miejska będzie dostępna na wszystkich liniach autobusowych i trolejbusowych kursujących na terenie Sopotu.

Pomysł wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej w dniu wyborów samorządowych został ogłoszony podczas konferencji prasowej. Wydarzenie to miało miejsce w środę, 13 marca, na terenie pętli tramwajowej znajdującej się w gdańskiej dzielnicy Oliwa. Prezydenci trzech miast aglomeracji trójmiejskiej – Gdańska, Gdyni i Sopotu – podkreślali, że ta inicjatywa ma za zadanie ułatwić mieszkańcom czynne uczestnictwo w procesie wyborczym. Tymczasowa prezydent Sopotu, Magdalena Czarzyńska-Jachim, zwróciła uwagę na to, że darmowa komunikacja miejska ma funkcję zachęty dla mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu.

Magdalena Czarzyńska-Jachim, tymczasowo pełniąca obowiązki prezydenta Sopotu, odniosła się również do wyborów parlamentarnych. Przypomniała, jak podczas nich samorządowcy z całego kraju motywowali obywateli do głosowania, aby frekwencja była jak największa. W podobny sposób teraz samorządowcy pragną zachęcić mieszkańców Trójmiasta do aktywnego uczestnictwa w nadchodzących wyborach samorządowych, które są niezwykle ważne dla lokalnej społeczności.