Dlaczego sopocka Opera Leśna jest tak wyjątkowa?

Jedna z najbardziej znanych w Polsce atrakcji w Sopocie to Opera leśna. Jeżeli zamierzasz odwiedzić Sopot, to zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

Opera leśna w Sopocie – informacje

Opera leśna jest to amifteatr, którego powierzchnia do 4 ha, znajdujący się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Otwarty został w 1909 roku w lipcu w Sopocie. Obiekt posiada bardzo dobrą akustykę, a także może poszczycić się rewelacyjną lokalizacją. W czerwcu 2012 roku zakończyła się gruntowna modernizacja tego obiektu. Obecnie na widowni Opery leśnej może zmieścić się 5047 widzów. Jeżeli postanowi się złożyć przednie sektory, to łączna liczba miejsc siedzących oraz stojących wyniesie 5579.

Opera leśna znajduje się w pobliżu turystycznego szlaku Wzgórz Szymbarskich. Scena tego amfiteatru ma aż 430 mpowierzchni i 19 m głębokości, natomiast jej orkiestron może pomieścić orkiestrę liczącą ponad 100 muzyków. Miejsce to jest kojarzone przede wszystkim ze względu na odbywający się tutaj co roku festiwal. Jednakże poza nim ma tutaj miejsce wiele bardzo ciekawych wydarzeń kulturowych w ciągu roku.

Jest to miejsce wielu różnych wydarzeń artystycznych i kulturowych takich jak:

  • festiwale,
  • koncerty bluesowe,
  • koncerty muzyki poważnej,
  • koncerty rockowe,
  • pokazy mody,
  • oraz wielu innych.

Opera leśna jest nie tylko uznawana za symbol miasta Sopot, ale także zalicza się do jednych z najbardziej unikatowych scen w Europie. To właśnie w tym miejscu odbywały się festiwale międzynarodowe, koncerty wagnerowskie, koncerty gwiazd muzyki światowej, przedstawienia teatralne, spektakle baletowe oraz festiwale chóralne.