Ekspansja sieci Q Hotel: nowy obiekt w Sopocie w planach

Planowane jest otwarcie kolejnego obiektu sieci Q Hotel, tym razem w Sopocie. Przy ulicy Haffnera 89 powstanie hotel o pojemności 220 pokoi. Projekt uzyskał wsparcie finansowe od konsorcjum bankowego Pekao S.A. i Santander Bank Polska, a jego ukończenie przewidziane jest na rok 2026.

Dyrektor zarządzający Q Hotel, Radosław Altheim, wyraził swoje przekonanie, że Sopot to idealne miejsce na taką inwestycję. Miasto to przyciąga turystów przez cały rok, a nowy hotel będzie specjalnie przystosowany do rodzinnej rekreacji i relaksu, co będzie go wyróżniało spośród innych obiektów tej sieci.

Zakres usług oferowanych przez hotel w Sopocie będzie naprawdę szeroki. Goście będą mogli korzystać z bogato wyposażonej strefy SPA, która będzie oferować różnego rodzaju zabiegi. Dodatkowo, do dyspozycji gości będą basen, zespół saun, grota śnieżna oraz siłownia. W planach jest również stworzenie dużej przestrzeni przeznaczonej do zabawy dla najmłodszych gości.

W hotelu znajdzie się także restauracja z barem oraz przestrzeń konferencyjna o powierzchni około 900 m². Inwestor jest przekonany, że podobnie jak hotel na Bielanach Wrocławskich, nowy obiekt w Sopocie zyska popularność wśród organizatorów konferencji i innych eventów.

Aktualnie sieć Q Hotel posiada sześć hoteli, które są zlokalizowane w takich miastach jak Kraków, Katowice, Wrocław, Gdańsk oraz na Bielanach Wrocławskich. Poza planowanym hotelem w Sopocie, sieć Q Hotel rozważa również budowę kolejnych obiektów, między innymi w Warszawie.