Festiwal "Dwa Teatry" powraca do Sopotu po przerwie

Popularna impreza teatralna „Dwa Teatry” ma powrócić do Sopotu. Festiwal, który gromadzi miłośników słuchowisk radiowych oraz spektakli telewizyjnych, jest planowany na przedostatni weekend czerwca – taką informację przekazała Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca obowiązki prezydenta miasta Sopot.

Magdalena Czarzyńska-Jachim podkreśliła, jak ważne było dla niej, by festiwal znów odbył się w Sopocie. Po zmianie zarządu w Telewizji Polskiej, natychmiast skontaktowała się z nowym prezesem, wyrażając pragnienie powrotu festiwalu do Sopotu. Propozycja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Prezydent miasta potwierdziła, że festiwal na pewno odbędzie się tego roku, konkretnie w weekend poprzedzający NDI Sopot Classic – czyli przedostatni weekend czerwca. Szczegółowy harmonogram i daty zostaną podane w najbliższym czasie.

Festiwal „Dwa Teatry”, organizowany przez Teatr Polskiego Radia i Teatr Telewizji Polskiej, był stałym punktem kulturalnym w Sopocie od 2001 do 2019 roku. Jednak ostatnie trzy edycje zdecydowano przenieść do Zamościa.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi produkcjami radiowymi i telewizyjnymi powstałymi w ciągu ostatniego roku. Zaplanowano również spotkania z artystami zaangażowanymi w te produkcje. Nie zabraknie także uroczystego wręczenia nagród dla twórców spektakli.