Finał WOŚP za nami! Podsumowanie

Sprawdź jakie atrakcje towarzyszyły mieszkańcom Sopotu podczas finału WOŚP.

 

Za nami finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniu 29 stycznia 2023 roku odbyła się 31 edycja WOŚPu. Finały zrealizowane zostały we wszystkich większych miastach w Polsce, również w naszym Sopocie. Do realizacji licznych przedsięwzięć przyczyniło się Miasto Sopot, MOSiR Sopot, a także Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie.

W Sopocie odbyły się koncerty. Na scenie zaprezentowali się m.in. Achat, Silvertale Fox, Xankish Beatbox, Scarlet Iris, Electiq Sortie, Piotr Truchel. To zdecydowanie artyści, którzy reprezentują różne gatunki gitarowego brzmienia. Ponadto na scenie wystąpiła również Marta Głodowska i Flamenco La Paloma, czyli grupa taneczna. Poza tym na scenie zaprezentowali się członkowie Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie z: Zespołu wokalnego Muszelki, Pracowni Wokalnej i Perkusji, Pracowni Śpiewu, Pracowni Karate, Pracowni Baletu i Gimnastyki Artystycznej, Pracowni Tańca Współczesnego.

Z kolei w Operze Leśnej w Sopocie, w sali koncertowej Opery Leśniej zagrała Polska Filharmonia Kameralna. Oprócz części artystycznej odbyły się również takie atrakcje jak np. bicie rekordu przepłynięcia mili morskiej lodowatej, pokaz ratownictwa wodnego, pokaz pierwszej pomocy, mecz koszykówki, bieg pt. „II Bieg Sopot dla Orkiestry”.

W całym mieście można było zobaczyć wolontariuszy, którzy do symbolicznych puszek zbierali pieniądze. Za okazane dary każdy darczyńca otrzymywał czerwoną naklejkę z serduszkiem. Przypominamy, że w tym roku fundacja zbiera pieniądze na walkę z sepsą.