Funkcjonariusze gdańskiej policji zatrzymali poszukiwanego 29-latka na ulicach Sopotu

Podczas rutynowego patrolu po sopockim mieście, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji z Gdańska natrafili na młodego mężczyznę, którego poszukiwała policja. 29-letni mężczyzna, który pochodzi z powiatu krośnieńskiego, został zatrzymany przez interweniujących policjantów. Wcześniej, w lutym 2024 roku, mężczyzna ten opuścił areszt śledczy, z którego teraz zostanie ponownie osadzony.

Interwencja odbyła się na popularnym deptaku sopockim – ulicy Bohaterów Monte Cassino. Tam to w ręce praworządności wpadł uprzednio poszukiwany 29-latek. Wybiegł on z aresztu śledczego na początku lutego 2024 roku i teraz znów stanie za kratami.

Wypowiedź asp. szt. Mariusza Chrzanowskiego z gdańskiej policji ujawniła, że mężczyzna ten ma jeszcze do odbycia karę wynoszącą łącznie 10 miesięcy pozbawienia wolności. Według wyroków sądów w Krośnie Odrzańskim i Zielonej Górze, mężczyzna ten został skazany na 7 miesięcy więzienia za grożenie nożem i uporczywe nękanie kogoś bliskiego. Dodatkowo otrzymał 3 miesiące pozbawienia wolności za znieważenie policjanta.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w Sopocie, gdzie początkowo osadzono go w policyjnej celi. Następnie, funkcjonariusze przewieźli go z powrotem do aresztu śledczego, gdzie ma odbyć swoją resztę wyroków.