Jacek Karnowski: Od Prezydenta Sopotu do Posła Sejmu

Jacek Karnowski, długoletni prezydent Sopotu, ceniony za swoje zdolności zarządzania miastem i nazywany „Sołtys” za swój pragmatyczny styl zarządzania, postanowił rozpocząć nową drogę w swojej karierze politycznej. Teraz, jako świeżo wybrany poseł na Sejm, jest gotów na nowe wyzwania. Co warto wiedzieć o tym nietuzinkowym polityku?

18 października 2023 r., środa, zaledwie trzy dni po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych – Jacek Karnowski siedział spokojnie na fotelu u fryzjera. Miejsce akcji to Opera Leśna w Sopocie, a salon fryzjerski został tymczasowo zorganizowany w garderobie. Robert Kaszubski, fryzjer o międzynarodowej renomie i wielokrotny mistrz świata w swoim zawodzie, trzymał w dłoniach nożyczki i brzytwę. Podczas gdy pukle kręconych włosów Karnowskiego opadały na podłogę, flesze aparatów fotograficznych błyskały nieustannie.

Karnowski powziął decyzję o zapuszczeniu włosów w 2017 roku, zmotywowany zakładem, który zdecydował się podjąć. Stwierdził, że nie zetnie włosów, dopóki partia Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziła Polską. Jego długie loki, które stały się swoistym symbolem rozpoznawczym Karnowskiego, zostały skrócone w ciągu pół godziny, na oczach zgromadzonych na miejscu dziennikarzy i mieszkańców Sopotu.