Kamienista plaża w Jastrzębiej Górze – turystyczny hit

Jastrzębia Góra wyróżnia się nie tylko wyjątkowym charakterem kurortu, lecz przede wszystkim dużą różnorodnością linii brzegowej. Miejscowość leży nad klifowym wybrzeżem, charakteryzującym się kamienistą plażą od wschodu oraz piaszczystą na zachodzie i pozostałych częściach Wybrzeża.

Atrakcyjna turystycznie plaża w Jastrzębiej Górze

Plaża cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów przez cały sezon letni. Wieczorami jest oblegana przez miłośników zachodów słońca oraz amatorów imprez przy ognisku. Natomiast osoby, które nie przepadają za kamiennymi plażami mogą skorzystać z piaszczystych plaż, do których prowadzą stosunkowo strome schody liczące aż 300 stopni. Szeroka plaża w Jastrzębiej Górze osiąga w niektórych miejscach szerokość nawet ponad 200 m. To sprawia, że nawet przy bardzo dużej liczbie turystów nie czuje się dużego natłoku. Kamienista plaża w w Jastrzębiej Górze sprawia, że woda jest znacznie bardziej przejrzysta, ze względu na brak piasku w morzu. Przekłada się co także na jakość zdjęć, które wykonuje się pod wodą. Ponadto pomimo kamieni na plaży turyści mogą bez przeszkód plażować, korzystając ze specjalnych mat lub leżaków. Jest to także doskonałe miejsce dla dzieci, które mogą budować kamienne wierze oraz fortece. Jednocześnie nie będą one brudne jak w przypadku budowania zamków z piasku.

Z pewnością kamienista plaża jest fenomenem w Polsce, gdyż tego typu miejsce nie znajduje się w żadnym innym regionie na terenie kraju. Tym samym warto przynajmniej raz odwiedzić kamieniste brzegi, a także zobaczyć cudowny zachód słońca nad Kamienną plażą. Jest to z pewnością niezapomniany widok.