Konfrontacja gigantów rugby w Sopocie: Ogniwo Sopot kontra Orkan Sochaczew

Przykuwający uwagę mecz z czwartej kolejki Ekstraligi Rugby odbędzie się w niedługim czasie na sopockiej ziemi. W nadchodzącą sobotę, 2 września, o godzinie 17:00 na Stadionie imienia Edwarda Hodury, ekipa Ogniwa Sopot stawi czoła drużynie Orkan Sochaczew. Obecnie, ta druga ekipa utrzymuje pozycję lidera w ligowej klasyfikacji i jest uważana za pewniaka do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Przedstawienie niewątpliwych faworytów czwartej kolejki Ekstraligi Rugby będzie miało miejsce w popularnym nadmorskim kurorcie – Sopocie. To tamtejsza drużyna Ogniwo Sopot zmierzy się z niezwykle ambitnym oraz dobrze radzącym sobie w rozgrywkach klubem Orkan Sochaczew, który obecnie przewodzi tabeli rozgrywek. Tego dnia, drużyna z Sopotu będzie miała szansę na rewanż za finał rozegrany w 2022 roku, kiedy to zawodnicy Orkana byli lepsi. Dodatkowo sopocka ekipa ma za sobą tydzień dodatkowego odpoczynku, co mogło przyczynić się do pełnej regeneracji sił zawodników.

Natomiast wcześniej tego samego dnia, dokładniej o godz. 13:00, Lechia Gdańsk spotka się na wyjeździe z Budowlanymi Łódź. Ten mecz to kontynuacja walki gdańszczan po ich ostatnim zwycięstwie nad Pogonią Siedlce. Natomiast rugbiści Arki Gdynia będą mieli wolne podczas tej kolejki.