Magdalena Czarzyńska-Jachim objęła oficjalnie urząd prezydentki Sopotu

We wtorek odbyło się uroczyste zaprzysiężenie Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim na stanowisko prezydentki Sopotu. Podczas tej sesji zaprezentowała też swoich nowo wybranych zastępców, Michała Banackiego i Magdalenę Cieślik. Obaj to doświadczeni urzędnicy, którzy nigdy nie angażowali się aktywnie w działalność polityczną ani nie brali udziału w wyborach. Aleksandra Gosk została natomiast mianowana nową przewodniczącą sopockiej rady.

Wybory na prezydentkę miasta Czarzyńska-Jachim wygrała już w pierwszej turze, zdobywając poparcie prawie 60% głosujących. W radzie znalazło się również 14 radnych z Koalicji dla Sopotu, której jest zwolenniczką. To zapewni jej komfortowe rządy w mieście przez najbliższą kadencję.

Przez ostatnie dwie dekady przechodziła drogę od zwykłej urzędniczki biura prasowego (wcześniej była dziennikarką Dziennika Bałtyckiego, gdzie specjalizowała się w tematyce związanej z Sopotem), przez rzecznika urzędu, wiceprezydentkę, aż do obecnego stanowiska prezydentki miasta.

W dniu zaprzysiężenia podzieliła się swoimi przyszłościami celami. Chciałaby zbudować więcej mieszkań komunalnych, ograniczyć ruch samochodowy w Sopocie, a także planuje utworzenie miasta smart. Stwierdziła, że chce zmienić wizerunek miasta z „Sopotu zabawowego”, na „Sopot uzdrowiskowy”.