Noc pełna sztuki i tajemnic – Międzynarodowa Noc Muzeów w Trójmieście

Przed nami wydarzenie o rozmachu międzynarodowym. W najbliższą sobotę, liczne instytucje kulturalne w Trójmieście, nie ograniczając się tylko do muzeów, szeroko otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych, którzy zdecydują się uczestniczyć w Międzynarodowej Nocy Muzeów. Będzie to okazja, by bez kosztów lub za symboliczną złotówkę zanurzyć się w morskie fale wystaw, artystycznych happeningów oraz warsztatów. Oferta jest naprawdę bogata, a wszystkie dostępne atrakcje znaleźć można we wcześniej opublikowanym Kalendarzu imprez.

Wielbicieli kultury nie trzeba przekonywać, że Noc Muzeów znajduje się na podium najchętniej odwiedzanych imprez kulturalnych. To wydarzenie polega na otwarciu dla zwiedzających muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów podczas jednej wybranej nocy. W tym roku wracamy do korzeni tego wydarzenia i organizujemy je w Dniu Muzealnika, który przypada na 18 maja.

W ramach Nocy Muzeów, Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Oddział Sztuki Dawnej zapraszają na bal, który nie jest zwyczajnym balem. W roli gospodarzy wystąpią gdańscy patrycjusze, znani ze swojego bajecznego bogactwa, wyrafinowanego gustu i niekończących się sił do zabawy. Zaplanowano taneczne popisy, prezentacje luksusowych dzieł sztuki oraz warsztaty, które pozwolą każdemu zainteresowanemu zaopatrzyć się w stylowe dodatki. Co więcej, chodzi plotka że gospodarze podzielą się również kilkoma skandalami z życia wyższych sfer.