Obywatel uratował życie nietrzeźwego mężczyzny, który zasłabł na ulicy w Sopocie

Do dramatycznego zdarzenia mogło dojść w jednym z nadmorskich miast, gdy na ulicy w Sopocie leżał nietrzeźwy mężczyzna. Na szczęście, los chciał, że przechodzień zauważył jego stan i podjął natychmiastowe działania, wzywając pomoc. Gdyby nie ta szybka i odpowiedzialna reakcja, historia mogłaby mieć tragiczny finał.

Wszystko wydarzyło się, gdy policjanci z sopockiej komendy otrzymali zgłoszenie o 57-letnim mężczyźnie leżącym pijanym na chodniku. Jak podaje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Sopocie, podkomisarz Lucyna Rekowska, badanie alkomatem wykazało u niego aż 3 promile alkoholu we krwi. Na miejsce wezwano też załogę pogotowia ratunkowego, która po przebadaniu mężczyzny stwierdziła, że mimo wszystko nie wymaga on hospitalizacji.

Sytuację udało się opanować i 57-latek został bezpiecznie przetransportowany do swojego miejsca zamieszkania pod opiekę rodziny. Wszystko to dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu funkcjonariuszy z sopockiej komendy.

Policjanci w Sopocie często spotykają się również z innym problemem – zgłoszeniami o bezdomnych osobach, które z różnych powodów znajdują się na klatkach schodowych. W takich sytuacjach, oprócz przekazywania informacji o dostępnych instytucjach pomocy, oferują też wsparcie w dotarciu do nich. Jeśli jednak stan zdrowia bezdomnych wskazuje na zagrożenie dla ich życia, niezwłocznie są wzywane służby ratunkowe – podkreśla rzeczniczka sopockiej policji.