Pamięć o zmarłym Tomaszu Lipińskim, sopockim radnym i aktywnym działaczu Platformy Obywatelskiej

Rozpowszechniono smutną wiadomość o odejściu Tomasza Lipińskiego przez lokalny oddział Platformy Obywatelskiej w Sopocie. Lipiński, jako Sopocianin, poświęcił dwie dekady swojego życia pracując na rzecz społeczności lokalnej i angażując się w działalność polityczną.

Były radny Tomasza Lipiński pełnił funkcję w radzie miasta Sopotu w okresie pomiędzy latami 2002 a 2024. Mimo jego ambitnych starań podczas kwietniowych wyborów, nie udało mu się zdobyć reelekcji na kolejną kadencję.

Otwarcie wyrażał swoją miłość do miejsca urodzenia, mówiąc: „Urodziłem się i założyłem rodzinę w Sopocie, tu realizuję moje osobiste, zawodowe oraz społeczne marzenia. Jestem lokalnym patriotą, dlatego od 20 lat służę jako radny Miasta Sopotu”, – te słowa to opis Tomasza Lipińskiego.

Podczas swojej kariery politycznej, która trwała przez pięć kadencji, Lipiński siedział w licznych komisjach, takich jak Komisji Architektury, Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Komisji Kultury, którą przewodniczył. Pełnił też funkcję przewodniczącego w Komisji Gospodarki Komunalnej.

Reprezentował Miasto Sopot w różnych organizacjach międzygminnych, które zajmowały się problemami takimi jak komunikacja, gospodarowanie odpadami czy ochrona jakości powietrza.