Policja Sopotu ukarała nietrzeźwych kierowców hulajnóg elektrycznych

Kierującemu hulajnogą elektryczną, 24-letniemu Niemcowi, policja w Sopocie wystawiła mandat o wartości 2500 złotych. Przyłapano go na prowadzeniu pojazdu pod wpływem alkoholu. Jego towarzysz, jak również 22-latek z Łodzi, także byli po spożyciu alkoholu i za te wykroczenia, otrzymali mandaty na kwotę 1000 złotych.

Lucyna Rekowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, przekazała do wiadomości Polskiej Agencji Prasowej, że po godzinie 23.00 w dniu wtorkowym, patrol drogówki zatrzymał na Alei Niepodległości dwóch młodzieńców poruszających się na hulajnogach elektrycznych.

Podczas kontroli okazało się, że obaj panowie to obywatele Niemiec w wieku 24 lat. Podczas rozmowy funkcjonariusze natychmiast poczuli od nich zapach alkoholu i przeprowadzili test alkomatem. U jednego z nich urządzenie wykryło blisko 0,7 promila alkoholu we krwi, co daje podstawy do stwierdzenia stanu nietrzeźwości, natomiast u drugiego alkoholometr wykazał 0,5 promila – stan po spożyciu alkoholu – jak podkreśliła Rekowska.