Poprawa bezpieczeństwa na drodze rowerowej w Sopocie

Niebawem przestańmy martwić się o niebezpieczne sytuacje, które miały miejsce na trasie łączącej rowerzystów i pieszych wzdłuż ul. Armii Krajowej w Sopocie. Projekt zakłada przeniesienie ogrodzenia budynków Uniwersytetu Gdańskiego na wysokości ul. 23 Marca, co umożliwi separację chodnika od ścieżki rowerowej. Prace mają zakończyć się do połowy października bieżącego roku.

Miejsce, gdzie łączą się ulice Armii Krajowej i 23 Marca, tworząc rodzaj ronda w Sopocie, jest dobrze znane miłośnikom dwóch kółek z powodu niebezpieczeństw płynących z organizacji ruchu.

W pobliżu dwóch przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów, widoczność jest znacznie ograniczona przez łuk, na którym krzyżują się ścieżki piesze i rowerowe. W najwęższym miejscu te trasy łączą się tworząc wspólny ciąg komunikacyjny dla obu grup użytkowników drogi.

Dodatkowo, od strony ulicy 23 Marca, wśród paru drzew, znajduje się bramka w ogrodzeniu Uniwersytetu Gdańskiego. Ta droga jest często wykorzystywana przez studentów i pracowników uczelni.