Słupscy ratownicy przodują w III rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego

Podczas trzeciej rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, która miała miejsce w Sopocie, ratownicy z Słupska okazali się absolutnymi liderami w kategorii open. Wyjątkowość tych zawodów polegała na tym, że rozgrywały się one nie w zamkniętym basenie, ale na otwartym akwenie morza.

Ratownicy z WOPR w Słupsku wykazali dominację nad konkurencją, zdobywając największą ilość zwycięstw w różnych dziedzinach. Zdobyli oni pierwsze miejsca w biegu-pływaniu-biegu, pływaniu na dystansie 250 metrów, w flagach plażowych oraz w biegu sztafetowym 4 razy po 80 metrów.

Do chwili obecnej odbyły się dwie rundy tej ligi: pierwsza 7 kwietnia w Redzie i druga 19 maja w Gdańsku. Cykl zawodów jest planowo przerywany na sezon letni, kiedy to ratownicy są najbardziej zaangażowani w swoje zawodowe obowiązki. Następne dwie rundy odbędą się jesienią – konkretnie 13 października w Kościerzynie oraz 10 listopada w Słupsku, gdzie odbędzie się finałowa runda.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego to jedno z największych wydarzeń sportowych związanych ze sportowym ratownictwem wodnym. Zawody przyciągają drużyny z całego kraju, w tym czołowe ekipy z województwa pomorskiego. Wysoki poziom sportowy i różnorodność konkurencji przyciągają także zawodników z innych części Polski, co nadaje imprezie charakter ogólnokrajowy.