Sopocka policja zatrzymuje poszukiwaną 62-letnią kobietę, która spędzi najbliższe święta za kratkami

Podczas patrolowania Alei Niepodległości w Sopocie, miejscowi dzielnicowi dostrzegli dobrze im znaną kobietę. Była to 62-letnia gdańszczanka, która wcześniej przez wiele lat mieszkała w Sopocie i była rozpoznawalną postacią dla lokalnych funkcjonariuszy. Znali jej historię i byli świadomi faktu, że jest poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

Wcześniej Sąd Rejonowy w Sopocie wydał nakaz doprowadzenia tejże kobiety do najbliższego aresztu bądź zakładu karnego. Miało to na celu odbycie przez nią zastępczej kary pozbawienia wolności na okres 65 dni, zasądzonej za niewykonanie wcześniejszej kary ograniczenia wolności. Kara ta została nałożona za popełnione przez nią przestępstwo oszustwa. Ponadto, gdańszczanka była poszukiwana w kontekście ustalenia jej aktualnego miejsca pobytu.

Zatrzymanie 62-latki nastąpiło na ulicy. Później dzielnicowi przetransportowali ją do komendy w Sopocie, gdzie zostały sporządzone odpowiednie dokumenty. Następnie przekazano ją pod nadzór aresztu śledczego. W efekcie najbliższe święta kobieta spędzi w areszcie, wykonując nałożoną karę pozbawienia wolności.