Sopot miastem partnerskim Zakopanego

Nie każdy wie, że nasze nadmorskie miasto jest miastem partnerskim znanego w całym kraju i nie tylko – górskiego Zakopanego! Z tego względu włodarze miast postanowili połączyć swoje siły i z okazji zmian sezonu z letniego na zimowy, symbolicznie wymieniają się deskami! Chodzi oczywiście o deskę wodną do kitesurfingu oraz deskę snowbordową do uprawy sportu na śniegu. Wymiana desek to już tradycja!

Tak też stało się ostatnim razem, dnia 17 grudnia kiedy nastąpiło oficjalne otwarcie stoków narciarskich w Zakopanem oraz w pobliskich miejscowościach jak np. Harenda, Witkowo, Polana Szymoszkowa oraz w Suchem. Otwarcie to znak dla turystów z całego kraju, że można już wybrać się na narty do Zakopanego. W uroczystym otwarciu sezonu uczestniczył Prezydent Miasta Sopotu oraz Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorul.

Z okazji otwarcia zorganizowano również inne regionalne atrakcje. Lokalni górale tańczyli i śpiewali regionalne przeboje. Występy artystyczne zaprezentowały dzieci i młodzież z zespołu „Zbójnicek”. Poza tym zorganizowano ognisko z kiełbaskami i oscypkami. Odbyły się również narciarskie zawody.