Sześciu Holendrów aresztowanych w Gdyni za próbę kradzieży kokainy o wartości kilkudziesięciu milionów złotych

Na terenie terminala kontenerowego w Gdyni doszło do zatrzymania sześciu osób. Byli to obywatele Holandii, których celem była kradzież kokainy ukrytej na tym terenie. Narkotyk ten, wart kilkadziesiąt milionów złotych, był przechowywany na terenie terminala po jego wcześniejszym zarekwirowaniu.

Operacji zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Wszyscy zatrzymani to obywatele Holandii. Funkcjonariusze złapali ich na gorącym uczynku w momencie, gdy próbowali dostać się na teren terminala od strony ulicy Gołębiej.

Informacje na temat tego zdarzenia są jednak ograniczone, jako że sprawa jest ciągle w toku. Policja nie wyklucza możliwości kolejnych aresztowań. Rzecznik prasowy Centralnego Biura Śledczego Policji, które aktualnie prowadzi tę sprawę, odmówił udzielenia szczegółowych informacji ze względu na dobro postępowania oraz planowane czynności śledcze.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od Radia Gdańsk, to nie jest pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. Do tej pory aresztowano już łącznie 13 osób próbujących dostać się do ukrytej kokainy. Na terenie terminala kontenerowego przechowywane jest bowiem 150 kg tego narkotyku. Szacuje się, że jego wartość na czarnym rynku wynosi kilkadziesiąt milionów złotych.