Szlaki rowerowe nadmorskiego miasta

Poznaj atrakcyjne szlaki rowerowe w regionie Sopotu.

 

Sopot to zdecydowanie jedno z popularnych nadmorskich miast, które przyciąga turystów nie tylko ze względu na piękną plażę, ale także na wiele szlaków rowerowych. W okolicy miasta Sopot występuje wiele różnorodnych tras rowerowych. Wyróżniają się one malowniczymi krajobrazami i są idealną rozrywką dla każdej osoby, bez względu na stopień zaawansowania.

Wiele tras znajduje się wzdłuż wybrzeża. W tej lokalizacji znajdują się piękne widoki na Morze Bałtyckie. Poza tym w pobliżu znajdują się również klimatyczne lasy oraz wzgórza. Popularnym szlakiem rowerowym jest ten, który prowadzi wzdłuż promenady z Sopotu do Gdańska. W pobliżu znajduje się wiele wypożyczalni rowerów, które można wypożyczyć na kilka godzin, a nawet na dzień!

Osoby, które są znacznie bardziej zaawansowane pod względem sportu rowerowego, mogą spróbować swoich sił na szlaku prowadzącym przez las Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trasa jest trudna z uwagi na występującą pagórkowatość, wzniesione tereny i zjazdy. Lokalna społeczność uważa, że jednym z najtrudniejszych szlaków jest trasa, która prowadzi do Wzgórza Świętej Anny.