Teatr Atelier: Otwieramy nabór na dwuletnią rezydencję artystyczną zorganizowaną przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART

Nowa inicjatywa kulturalna zrodziła się na mapie Trójmiasta. To wszystko dzięki ogłoszeniu konkursu przez Bałtycką Agencję Artystyczną BART na realizację dwuletniej rezydencji artystycznej w sopockim Teatrze Atelier, której termin obejmuje lata 2024/2025.

Rozpoczęcie procesu selekcji na tę cenną możliwość rozwoju dla artystów i twórców miało miejsce 1 grudnia 2023 r. Konkurs ma na celu wyłonienie rezydentów, którzy podczas swojego pobytu w Teatrze Atelier przy ul. Mamuszki 2 w Sopocie będą realizować swoje unikalne projekty artystyczne. Wszystkie te twórcze inicjatywy ostatecznie zostaną zaprezentowane jako premiery na scenie Teatru w ciągu najbliższych dwóch lat, czyli w 2024 i 2025 roku.

BART, jako organizator tego konkursu, otwiera drzwi dla szerokiego spektrum potencjalnych uczestników. Wśród nich mogą się znaleźć nie tylko indywidualni artyści i animatorzy, ale także zespoły artystyczne, stowarzyszenia, fundacje i inne podmioty prowadzące działania w obszarach związanych z profilem konkursu.