Uwaga mieszkańcy Sopotu! Ruszają prace remontowe

W najbliższych dniach mieszkańcy Sopotu mogą spodziewać się pewnych utrudnień związanych z pracami drogowymi. Zaplanowane są bowiem prace remontowe na kilku ważnych ulicach, a Zarząd Dróg i Zieleni informuje o możliwych trudnościach dla kierowców i pieszych. W szczególności dotyczy to ulic Chodowieckiego, Mazowieckiej oraz alei Niepodległości.

Już w najbliższy poniedziałek, 23 października 2023 roku, rozpoczną się prace nad gruntownym remontem ulicy Chodowieckiego. W ramach planowanych działań przewidziane jest między innymi stworzenie nowego systemu kanalizacji deszczowej, z zbiornikiem retencyjnym włącznie. Pierwszym etapem prac będzie frezowanie nawierzchni. Następnie, od wtorku 24 października 2023 roku, odcinek od ulicy Chodowieckiego 3A do ulicy Księżycowej zostanie tymczasowo zamknięty dla ruchu.

Dodatkowo, prace prowadzone są także na alei Niepodległości. Tu szczególnie piesi powinni zachować ostrożność – przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Haffnera zostało chwilowo zamknięte. Istnieją również plany montażu krawężników na odcinku od siedziby Zarządu Dróg i Zieleni do ulicy Haffnera.