W Sopocie odbędzie się pierwszy spacer po Leśnym Szlaku Kuracyjnym

Mieszkańcy Sopotu oraz goście przebywający w tym nadmorskim kurorcie, mają niepowtarzalną okazję do uczestnictwa w inauguracyjnym spacerze Leśnym Szlakiem Kuracyjnym. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy wtorek, dokładnie 26 marca, o godzinie 16:00. Punkt startowy został wyznaczony przy schodach ulicy Moniuszki. Podczas spaceru uczestnicy będą mogli skorzystać z różnego rodzaju urządzeń do ćwiczeń i rekreacji, które umieszczone są na trasie szlaku.

Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca obowiązki prezydentki miasta Sopotu, podkreśla, że rozwój tego miejscowości jako kurortu jest zgodny z ustaleniami Strategii Rozwoju Miasta i spełnia oczekiwania mieszkańców. Przez cały rok dostępne dla nich są tereny zielone, plaże, otwarte siłownie, ścieżki rowerowe i inne atrakcje. W ubiegłym roku powstał Nadmorski Szlak Kuracyjny – miejsce pełne różnorodnych propozycji rekreacyjnych, jak tężnie solankowe czy ogród sensoryczny. Teraz do dyspozycji mieszkańców i gości miasta będzie również Leśny Szlak Kuracyjny.

Leśny Szlak Kuracyjny składa się z dwóch tras o zbliżonym stopniu trudności, które rozpoczynają się przy schodach na ul. Moniuszki. Na obu z nich znajdują się urządzenia do ćwiczeń i rekreacji. Spacer po lesie, nazywany lasoterapią, sprzyja relaksowi, wzmacnia układ odpornościowy, dodaje energii i wspomaga organizm w walce z różnymi dolegliwościami.