Wypadek na skrzyżowaniu Alei Niepodległości i ulicy Andersa wstrzymuje ruch w Sopocie

Podróżujący wzdłuż Alei Niepodległości musieli zmierzyć się z komplikacjami. W środowy wieczór, 13 czerwca, na skrzyżowaniu z ulicą Andersa wydarzył się wypadek. Poszkodowany motocyklista został przetransportowany do placówki medycznej.

O zdarzeniu otrzymaliśmy powiadomienie poprzedniego dnia, około godziny 18:30. Funkcjonariusze policji działający na miejscu zdarzenia początkowo ustalili, że sześćdziesięcioletni operator volvo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się w stronę Gdańska Aleją Niepodległości motocykliście podczas próby skrętu w lewo w ulicę Andersa, co skutkowało kolizją obu pojazdów – udzieliła informacji podkomisarz Lucyna Rekowska, pełniąca role rzecznika prasowego sopockiej Komendy Miejskiej Policji.

Wypadkowe zdarzenie generowało korki na drodze. Osoby poruszające się w kierunku Gdyni, a także Gdańska musiały liczyć się z utrudnieniami.

W wyniku zdarzenia drogowego, 24-letni operator jednośladu doznał obrażeń i ze złamaniami został przewieziony do szpitala. Na miejscu wypadku funkcjonariusze wykonali czynności związane z dochodzeniem, włączając w to oględziny miejsca oraz obu pojazdów zaangażowanych w wypadek. Prawo jazdy sześćdziesięciolatka prowadzącego volvo zostało przez policję zatrzymane. Śledztwo w sprawie trwa nadal i wszelkie okoliczności zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane – dodaje podkomisarz Lucyna Rekowska.