Wypadek podczas największych zawodów jeździeckich w Polsce, Cavaliady, która odbywała się w Sopocie

Podczas wielkiej imprezy konnej Cavaliady w Sopocie, uznawanej za najważniejsze zawody jeździeckie w kraju, doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Jeden z konkurentów biorących udział w tym prestiżowym wydarzeniu doznał upadku z powozu podczas wykonywania manewru skrętu.

Sytuacja wyglądała na poważną podczas Cavaliady w Sopocie, która jest znana jako najbardziej prestiżowy event jeździecki w Polsce. W trakcie konkursu powożenia zaprzęgami wielokonnymi jeden z uczestników stracił równowagę i spadł z powozu.

Rzecznik zawodów, Maciej Stroiński, poinformował nas, że natychmiast po incydencie została udzielona pomoc poszkodowanemu zawodnikowi. Uczestnik został przetransportowany do szpitala z potłuczeniami. Wieczorem tego samego dnia, zawodnik został zwolniony do domu bez stwierdzenia żadnych złamań.

Cavaliada Tour to seria zawodów jeździeckich, które w obecnej edycji rozgrywane są w czterech różnych miastach. Pierwsze z nich miały miejsce w listopadzie w Warszawie (CSI3*), następne w grudniu w Poznaniu (CSI4*), a finał zaplanowany jest na dni od 22 do 25 lutego w Krakowie (CSI4*).

Trzeci raz Sopot miał okazję gościć tę imprezę konną. Do zawodów w sopockim ośrodku jeździeckim zgłosiło się ponad 100 uczestników z sześciu krajów, którzy przyjechali na blisko 200 koniach. Rozegrano dziewięć konkursów, z czego dwa były zaliczane do światowego rankingu.