Zjednoczone poparcie Koalicji Obywatelskiej dla Aleksandry Dulkiewicz w walce o prezydenturę Gdańska

Decyzja o poparciu Aleksandry Dulkiewicz, obecnej prezydent miasta Gdańsk, przez Koalicję Obywatelską w nadchodzących wyborach została oficjalnie potwierdzona. Ta decyzja oznacza, że ugrupowanie to nie ma zamiaru wystawiać własnego kontrkandydata przeciwko Dulkiewicz, która ubiega się o kolejną kadencję z ramienia komitetu Wszystko dla Gdańska. Z godnym uwagi kontrastem jest sytuacja w sąsiedniej Gdyni, gdzie Wojciech Szczurek, ubiegający się o ponowną kadencję, musi stawić czoła rywalowi wspieranemu przez ugrupowania, które po wyborach 15 października mają parlamentarną przewagę.

Jerzy Borowczak, były poseł Platformy Obywatelskiej i aktywny działacz tej partii w Gdańsku, zapewnia, że nie ma żadnych nieporozumień między PO, Lewicą i Trzecią Droga na progu wyborów samorządowych. Podkreśla, że decyzja o wsparciu Dulkiewicz została podjęta dawno temu i jest owocem konsensusu.

Wszystko wskazuje na to, że mimo wsparcia KO, Dulkiewicz będzie musiała konkurować z kandydatem lub kandydatką reprezentującym komitet, w którego skład wejdzie Nowa Lewica.