Jak skorzystać z czasu w Day SPA?

Day SPA to świetny pomysł, który pozwoli odpocząć zmęczonemu umysłowi i zdjąć napięcia z ciała. Warto wiedzieć jakim zabiegom można i warto się poddać.

Kabina relaksująca

Wizytę w Day SPA zacząć można od zabiegu, który dogłębnie nas zrelaksuje, odpręży, pozwoli nam wyciszyć pędzące przez głowę myśli. W gabinecie takim jak Synea można skorzystać z Kabiny do Terapii Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej. Przeprowadzany w niej zabieg floatingu polega na lewitowaniu w wodzie. Specjalna kapsuła wycisza aż do 90 procent bodźców zewnętrznych co pozwala na osiągnięcie stanu spokoju, całkowitego relaksu. Zabieg jest całkowicie komfortowy – z kabiny można wyjść w każdym momencie, kapsuła może też pozostać uchylona. Temperatura wody jest idealnie zgrana z temperaturą ciała, w czasie zabiegu słuchać można kojącej muzyki. Już po jednej sesji wychodzi się z kabiny wypoczętym, jak po kilku godzinach efektywnego snu. Sesja floatingu pozwala nie tylko zdjąć z ciała napięcia mięśniowe, ale również poprawić samopoczucie, a nawet wyciszyć stany lękowe.

Medycyna estetyczna

Kolejnym rodzajem zabiegów, które można sobie zafundować w Day SPA są te z zakresu medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa w Synea pozwoli w widoczny sposób zrewitalizować skórę, przywrócić jej młody wygląd. Sprawdzi się u osób w różnym wieku, które chcą poprawić stan swojej cery. Sam zabieg polega na dostarczeniu do głębszych warstw skóry koktajlu substancji odżywczych, ujędrniających. Mezoterapię przeprowadza się cieniutkimi igłami, które są w stanie pokonać barierę tworzoną przez warstwę rogową naskórka. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana specjalnym kremem, aby zminimalizować nieprzyjemne doznania. W koktajlu substancji dostarczanych skórze mogą znaleźć się na przykład kwas hialuronowy, kolagen, witaminy. Dzięki mezoterapii można nie tylko widocznie odmłodzić skórę, ale również zredukować przebarwienia, cellulit czy rozstępy i blizny. Najczęściej wykonuje się kilka zabiegów, aby zwiększyć skuteczność procedury.

SPA dla ducha i ciała

W Day SPA można również skorzystać ze specjalnie skomponowanych rytuałów. Zazwyczaj łączą one różne formy wypoczynku i pielęgnacji. Rytuał może zacząć się na przykład od relaksującej kąpieli wykorzystującej zalety aromaterapii. Kolejnym krokiem może być peeling, który oczyści skórę, usunie martwy naskórek, a ponadto przygotuje ciało do dalszej pielęgnacji. Najczęściej stosuje się peeling cukrowy lub solny. Już samo jego nakładanie daje przyjemne, masujące odczucie. Ostatnim elementem rytuału może być relaksujący masaż całego ciała, czerpiący z egzotycznych zabiegów SPA. Zabieg tajski, balijski czy hawajski może odprężyć, ukoić myśli, pozbawić napięć mięśnie. Chociaż masaże relaksujące nie mają charakteru medycznego mogą również pomóc z dolegliwościami bólowymi, świetnie sprawdzają się jako profilaktyka napięć w związku z siedzącym trybem życia.

Dzień w Day SPA warto wykorzystać maksymalnie, jednocześnie tak dopasowując zabiegi, aby móc uczestniczyć w rożnego rodzaju „aktywnościach”, dbając zarówno o ciało i ducha. Tak kompleksowy relaks pomoże nam w najpełniejszy sposób wykorzystać zalety SPA. Nawet jeden dzień wystarczy, żeby odczuć różnicę.