Kilkudziesięciu bezdomnym serwowano niedzielny obiad w sopockiej Jadłodajni Caritas AG

W Jadłodajni Caritas AG, zlokalizowanej w Sopocie, kilkudziesięciu osobom bezdomnym podano tradycyjny niedzielny obiad. Menu składało się z rosołu z makaronem, kotleta schabowego, kompotu oraz deseru w postaci ciasta. Przed spożyciem posiłku, został on pobłogosławiony przez abp Tadeusza Wojdę i bp Wiesława Szlachetkę, którzy następnie wspólnie zasiadły do stołu razem z potrzebującymi.

Ten gest solidarności miał miejsce w niedzielę, 19 listopada, która była siódmą edycją Światowego Dnia Ubogich. Spotkanie hierarchów kościelnych z Gdańska z osobami doświadczającymi problemu bezdomności było odpowiedzią na apel Papieża Franciszka. Tego dnia, Ojciec Święty nawołuje wiernych do okazania troski i pamiętania o tych, których życie naznaczone jest biedą.

– Witam Was wszystkich i zapraszam do wspólnego posiłku. Dla was przygotowaliśmy typowy polski obiad, jak ten, który normalnie spożywany jest w domach. Rosół z makaronem i kotlet schabowy – to jest nasz sposób, by pokazać troskę i opiekę nad wami, którą na co dzień realizujemy tutaj, w sopockiej jadłodajni Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Wszystkim życzę smacznego i proszę o modlitwę w intencji papieża Franciszka – to słowa, które skierował do zgromadzonych metropolita gdański.