Rozgrywki rugby: Ogniwo Sopot vs Arka Gdynia i pożegnanie kapitana Lechii Gdańsk

Rozgrzewające się do czerwoności emocje w świecie sportu. Tym razem w centrum uwagi znajduje się rugby. Już 11 maja o godzinie 19 czeka nas spotkanie na szczycie. Stadion przy ulicy Kazimierza Górskiego 10 stanie się areną zaciętej rywalizacji drużyn Life Style Catering Rugby Club Arką Gdynia i Ogniwa Sopot. To pierwsze starcie zespołu gospodarzy pod nowo przemianowaną nazwą.

Będzie to wyjątkowe spotkanie dla drużyny z Sopotu, która już podczas 17. kolejki ma szansę zagwarantować sobie miejsce w finałowej rozgrywce ekstraligi. Bilety na to kluczowe starcie, będące jednocześnie derby Trójmiasta, można nabyć online. Cena tych ulgowych wynosi 10 złotych, natomiast za normalne trzeba zapłacić 15 złotych.

Tego samego dnia, ale o godzinie 13, na stadionie przy al. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku, Lechia Gdańsk rozegra swój ostatni mecz sezonu przeciwko Edach Budowlanym Lublin. Dla kibiców wejście na to wydarzenie jest bezpłatne. To spotkanie będzie miało szczególny wymiar emocjonalny, ponieważ to ostatni mecz w karierze kapitana drużyny Lechia Gdańsk – Grzegorza Buczka.