Sopot – punkt zainteresowania turystów z całego świata

Sopot jest miejscowością, którą cechuje bogata przeszłość oraz niewątpliwa uroda. Zasłużenie zyskał sobie miano popularnego ośrodka turystycznego, przyciągającego gości z najróżniejszych zakątków globu. Taka sytuacja nie mogła nie wpłynąć na poczucie dumy mieszkańców z żyjącego pełnią życia miasta. Z tego powodu nie powinno dziwić, że radny Wojciech Fułek, należący do klubu Kocham Sopot, wpadł na pomysł nietypowej akcji w social mediach, która skierowana była do mieszkańców Sopotu.

Klub Kocham Sopot pod kierownictwem radnego Wojciecha Fułka zaproponował niezwykłą zabawę dla mieszkańców Sopotu. W trakcie zabawy mieszkańcy mieli za zadanie uzupełnić zdanie: „gdyby nie było Sopotu, to…”. Wszystko miało miejsce w środę, 13 grudnia, na profilu społecznościowym radnego Fułka. Aktywność pod postem była imponująca – w zabawie wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Zaproponowane przez radnego Fułka zdanie stało się punktem wyjścia dla wielu ciekawych odpowiedzi. Wiele z nich pokazało, jak ważne jest dla sopocian miejsce, w którym mieszkają. Przykładowo, jedna z osób skomentowała: „To Tusk nie byłby w tym miejscu, gdzie jest teraz”, nawiązując do związku Donalda Tuska, byłego premiera Polski, z miastem Sopot.