Tani i komfortowy parking w Gdańsku. Gdzie go szukać?

Planujesz wycieczkę po Trójmieście własnym samochodem? A może ruszasz w podróż koleją z Gdańska i chcesz zostawić auto w bezpiecznym miejscu aż do Twojego powrotu? Jeśli chodzi o Gdańsk, parking strzeżony w pobliżu centrum to doskonałe wyjście także dla tych, którzy zamierzają zwiedzać historyczną część miasta na piechotę. Jak to działa?

Gdańsk – wszystkie atrakcje w zasięgu ręki

Kluczem do sukcesu parkingu strzeżonego w miejscowościach turystycznych jest jego atrakcyjna lokalizacja – stwierdza przedstawiciel firmy Interparking, oferującej sieć parkingów strzeżonych w całej Polsce. – W przypadku Gdańska parking powinien znajdować się blisko starówki, bo to ona jest głównym atutem miasta – dodaje.

Gdański parking monitorowany znajduje się m.in. tuż przy Dworcu Głównym, a szybka kolej miejska kursuje stamtąd właściwie we wszystkich możliwych kierunkach. Niecały kilometr dzieli cię od nowoczesnego Europejskiego Centrum Solidarności a także Fontanny Neptuna i innych urokliwych zakątków.

Jak działa strzeżony parking w Gdańsku?

Jeśli chodzi o Gdańsk, Parking Centrum dostępny jest przez całą dobę przy ul. Podwale Grodzkie. Klienci mają do dyspozycji 200 miejsc postojowych, również dla osób niepełnosprawnych. Szybko i łatwo zapłacisz za usługę w automatycznej kasie – automat przyjmuje zarówno gotówkę, jak i karty płatnicze. Parking w pobliżu Dworca Głównego to idealne rozwiązanie niezależnie od tego, czy zamierzasz skorzystać z kolei czy spaceru po Starym Mieście.

Wychodząc naprzeciw różnym potrzebom turystów i mieszkańców, operator parkingu oferuje także postoje krótkoterminowe, a nawet stałe pakiety dobowe.

Ile to kosztuje?

Cennik opłat za parkowanie w pobliżu dworca zależy od tego, czy wybierasz płatności jednorazowe, czy usługi abonamentowe. W przypadku Parkingu Centrum wygląda to następująco:

  • 1 godzina – 4 zł;
  • 1 dzień – 20 zł.

Jeśli potrzebujesz stałego miejsca do parkowania samochodu w tej okolicy, możesz zdecydować się na miesięczny abonament w cenie 360 zł. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej operatora. Planując wycieczkę do Gdańska miejsce postojowe możesz także zarezerwować online ze wskazaniem konkretnej daty.