Tworzenie komitetów wyborczych w Sopocie – aktualne informacje

Na chwilę obecną, dwie instytucje wystąpiły do rejestracji swoich komitetów wyborczych w Sopocie. Należą do nich organizacje o nazwach „Kocham Sopot” oraz „Mieszkańcy dla Sopotu”.

Małgorzata Tarasiewicz, reprezentująca stowarzyszenie „Mieszkańcy dla Sopotu”, ujawnia, że przeprowadzane są rozmowy z potencjalnymi kandydatami na listy do komitetu. Dodatkowo, pracuje się nad skompletowaniem tychże list. Przyznaje również, że wszystkie pierwsze miejsca na listach są już obsadzone, choć nie ujawnia jeszcze konkretnych nazwisk. Wskazuje, że to ma być niespodzianką. Potwierdza jednak, że jak większość komitetów, nadal pracują nad finalną wersją list.

Jednocześnie Jarosław Kempa, członek stowarzyszenia „Kocham Sopot”, podkreśla, że ich organizacja cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony chętnych do zasilenia ich list wyborczych. Twierdzi nawet, że mają więcej chętnych niż miejsc na listach. Wśród osób deklarujących chęć udziału w działaniach komitetu są lekarze, przedsiębiorcy, artyści, młodzież oraz seniorzy.

Intencję udziału w zbliżających się wyborach zadeklarowały także stowarzyszenie „Sopot dla Ciebie” oraz członkowie „Ruchu Obywatelskiego w Imieniu Sopocian”.