W Sopocie dbają o groby osób, które w życiu zmagały się z bezdomnością

Inicjatywa Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) w Sopocie ma na celu zadbanie o groby osób, które w przeszłości zmagały się z problemem bezdomności. Wydarzenie zostało zaplanowane na poniedziałek, 30 października, a prace sprzątające rozpoczną się od godziny 12:00 i potrwają do 15:00. Miejsce działań to Komunalny Cmentarz położony przy ulicy Malczewskiego.

W akcji sprzątania grobów zaangażowani będą nie tylko pracownicy MOPS z Sopotu, ale również wolontariusze. Dodatkowo, w realizację planu włączyła się także administracja komunalnego cmentarza sopockiego.

Osoby dotknięte kryzysem bezdomności nierzadko kończą swoje życie w samotności, nie posiadając bliskich lub nie utrzymując z nimi kontaktów. W takich okolicznościach to właśnie pracownicy socjalni z sopockiego MOPS stają się jedynymi ludźmi, którzy towarzyszą im podczas ostatniego etapu ich życia – wyjaśnia Andrzej Czekaj, dyrektor MOPS w Sopocie.

Dyrektor podkreśla również, że każdy człowiek, bez względu na to, jak prowadził swoje życie, zasługuje na godne pożegnanie. Jeśli zmarła osoba nie miała bliskich, to za organizację pogrzebu odpowiada gmina. Pracownicy sopockiego MOPS starają się być obecni podczas takich ceremonii, aby uczcić pamięć zmarłych.