Wydarzenie "Katolicy na ulicy" podczas uroczystości Boże Ciało w Sopocie: modlitwa, świadectwa i rozmowy o wierzeniach

Zjawisko ewangelizacji znane jako „Katolicy na ulicy” przyjmie swoją formę w tym roku w dniu święta Bożego Ciała na sopockim molo. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie modlitwa uwielbieniowa, relacje osób, które doświadczyły nawrócenia, a także konwersacje z wolontariuszami angażującymi się w działania Odnowy w Duchu Świętym oraz Ruchu Światło Życie pod egidą Archidiecezji Gdańskiej. Za organizację tego wydarzenia odpowiada Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Impreza „Katolicy na ulicy” jest to spotkanie ewangelizacyjne, które co roku organizowane jest przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji i przypadające na dzień święta Bożego Ciała. W tym roku miejsce spotkania to przepiękne sopockie molo. Wydarzenie współtworzone jest przez Odnowę w Duchu Świętym oraz Ruch Światło Życie działający w obrębie Archidiecezji Gdańskiej.

Ta inicjatywa stanowi część obchodów uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, znanej również jako święto Bożego Ciała, które jest przez katolików obchodzone również jako publiczne wyznanie wiary poprzez procesje przechodzące ulicami miast w tym dniu.

Serdecznym elementem tegorocznej edycji „Katolików na ulicy” będzie modlitwa uwielbienia prowadzona na scenie przez grupy zaangażowane w to wydarzenie. Oprócz tego, uczestnicy będą mogli usłyszeć Dobrą Nowinę oraz relacje osób, które doświadczyły nawrócenia. Poza sceną, podczas trwania imprezy, będą posługiwać grupy ewangelizatorów i modlitwy wstawienniczej – jak zapowiadają organizatorzy. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 30 maja o godzinie 15.30 na molo w Sopocie.