36-letnia kierująca Mercedesem w Sopocie zatrzymana za rażące przekroczenie prędkości

Na terenie Sopotu doszło do zdarzenia drogowego, które zaangażowało lokalną policję. Oficerowie służby drogowej zatrzymali 36-letnią kierującą, która zdecydowanie przekroczyła ograniczenie prędkości na jednej z głównych arterii miasta, Alei Niepodległości. Przekroczenie to wynosiło ponad dwukrotność dopuszczalnej prędkości.

Interwencja miała miejsce wieczorem, w dzień roboczy. Pani kierująca Mercedesem została zatrzymana przez funkcjonariuszy sopockiej komendy policyjnej na Alei Niepodległości. Jej prędkość w chwili zatrzymania wynosiła 114 km/h, podczas gdy na tym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Podkomisarz Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przekazała, że kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz otrzymała 15 punktów karnych. Dodatkowo, jej prawo jazdy zostało zawieszone na okres trzech miesięcy. Policjantka dodatkowo wyjaśniła, że takie praktyki są standardem w przypadku rażącego przekroczenia prędkości.

W tym roku sopoccy funkcjonariusze zatrzymali już 31 kierowców za podobne wykroczenia. Każdy z nich przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h na terenie miasta.