42-letni mieszkaniec Sopotu zatrzymany za domową przemoc i groźby karalne

Na terenie Sopotu funkcjonariusze miejscowej policji dokonali zatrzymania 42-letniego mężczyzny oskarżonego o wieloletnie znęcanie się nad swoim synem i żoną. Z ustaleń śledztwa wynika, że od 2016 roku dochodziło do regularnych incydentów – mężczyzna inicjował awantury, podczas których fizycznie i werbalnie krzywdził swoją rodzinę, używał wobec nich przemocy, a nawet groził śmiercią.

Policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z sopockich mieszkań nietrzeźwy mężczyzna posługując się nożem grozi swojej żonie. Informacja dotarła od córki pokrzywdzonej, która została poinformowana o sytuacji przez matkę. Policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali przerażoną i wyraźnie poruszonym kobietę oraz jej syna.

Na podstawie uzyskanych informacji funkcjonariusze potwierdzili prawdziwość zgłoszenia i ustalili, że zagrożenie było rzeczywiste – nietrzeźwy mężczyzna niedawno groził nożem swojej żonie, wyzywał ją. Do zdarzeń o podobnym charakterze dochodziło wcześniej, lecz kobieta nigdy wcześniej nie zgłaszała tego na policję. Policjanci zauważyli 42-latka w pobliżu budynku i go zatrzymali. Badanie alkomatem wykazało u niego obecność 2 promili alkoholu we krwi. Mężczyzna został przeniesiony z miejsca interwencji do policyjnej celi – poinformował rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.