Co warto zwiedzić w pobliżu Sopotu?

Wybierz się na wycieczkę w okolice Sopotu. Sprawdź co warto zobaczyć w pobliżu Sopotu.

 

W pobliżu Sopotu znajduje się wiele urokliwych miejscowości, które warto odwiedzić. Wycieczkę do Sopotu zdecydowanie można rozszerzyć o kilka innych destynacji turystycznych, do których można udać się na chociażby jednodniowy wypad. Na liście znajduje się m.in. Gdynia, Gdańsk oraz Hel.

Gdynia to jedno z głównych miast Trójmiasta. Gdynia położona jest w sąsiedztwie Sopotu. Miasto oferuje piękne plaże, przystań jachtową, liczne restauracje, sklepy i atrakcje turystyczne. Do Gdyni można się dostać z Sopotu pociągiem, samochodem, a także statkiem. Ostatnie rozwiązanie zdecydowanie polecamy! W Gdyni zdecydowanie warto wybrać się na wycieczkę do Muzeum Marynarki Wojennej.

Warto zobaczyć również Gdańsk. To jedno z najstarszych miast w Polsce. Gdańsk jest położony od Sopotu o około 15 km. Gdańsk słynie ze starówki z Fontanną Neptuna, Długim Targiem, zabytkowymi kamienicami. W mieście można w wielu miejscach zakupić bursztyn, a także zwiedzić muzeum bursztynu. Koniecznie trzeba wybrać się również na Hel, który znajduje się na półwyspie Hel. Znajdują się tutaj długie i piękne plaże oraz urzekająca latarnia.