Drużyna rugbystów Ogniwo Sopot triumfuje trzeci raz z rzędu

Rugbyści Ogniwa Sopot pod wodzą trenera Toma Fidlera odnieśli spektakularne zwycięstwo, które było dla nich trzecim sukcesem z bonusem z rzędu. To wydarzenie miało miejsce w sobotę, 4 maja 2024 roku, kiedy to sopoccy sportowcy mieli powody do podwójnej radości. Nie tylko pokonali Juvenię Kraków na własnym terenie, ale również awansowali na szczyt Ekstraligi, co otworzyło im drogę do udziału w prestiżowym finale sezonu.

Starannie prowadzona drużyna Piotra Zeszutka i jego kolegów wykazała determinację i ambicje w sezonie 2023/2024, dążąc do zakończenia rozgrywek udziałem w wielkim finale. W kluczowym meczu, rozgrywanym na ich własnym boisku, triumfowali nad Juvenią Kraków wynikiem 24:8 (17:5). Ten pojedynek w Sopocie mógł stanowić zapowiedź rywalizacji o najwyższe laury. Wydaje się, że najbardziej zdeterminowane do zdobycia złotych medali są ekipy z Sopotu i Krakowa.

Przed zawodnikami z Sopotu czekają jeszcze emocjonujące derby na wyjeździe z Arką Gdynia, będące częścią 17 kolejki Ekstraligi oraz domowe starcie z Awentą Pogonią Siedlce w ramach 18 kolejki.

W meczu Ogniwo Sopot kontra Juvenia Kraków, który zakończył się wynikiem 24:8 (17:5), punkty zdobywali: Piotr Zeszutek (10), Jordana Tebbatt (5), Roman Żuk (5), Oleksandr Kirsanow (2), Mateusz Plichta (2) dla Ogniwa oraz Marcin Morus (5), Riaan van Zyl (3) dla Juveni.

Skład drużyny Ogniwo w tym spotkaniu prezentował się następująco: Fidler, Wilczuk (49 Burek), Gąska – Mroziński, Piotrowski – Tebbatt (37 Mokrecow), Zeszutek, Grabowski – Plichta – Kirsanow (30 Lis) – Czasowski (70 Owerczuk), Seerane, Burrows, Drewczyński – Żuk.