Oddanie i zaangażowanie wolontariuszy "Kocham Sopot" na rzecz Sopockiego Hospicjum Św. Faustyny

Ostatnie 13 lat, dla wolontariuszy ruchu obywatelskiego „Kocham Sopot”, 1 listopada każdego roku ma szczególne znaczenie. W tym dniu, bez jakiejkolwiek przerwy, angażują się w kwestę, której celem jest wspieranie działalności Sopockiego Hospicjum Domowej Św. Faustyny.

Hospicjum to miejsce o wielkiej doniosłości dla lokalnej społeczności, które z powodzeniem prowadzi swoją działalność od 1990 roku. Jest to miejsce, gdzie chorym na nowotwory mieszkańcom Sopotu zapewniana jest kompleksowa opieka domowa. Ta nieoceniona pomoc jest możliwa dzięki zaangażowaniu interdyscyplinarnego zespołu składającego się z wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek, którzy z troską i profesjonalizmem podchodzą do swoich obowiązków.

Jednym z wyjątkowych momentów był rok 2020, kiedy to w związku ze środkami ostrożności związanymi z pandemią COVID-19, cmentarze zostały zamknięte. To niepowtarzalne wydarzenie wymusiło zmianę formy kwestowania. Dla pierwszego razu od początku akcji, wolontariusze „Kocham Sopot” zdecydowali się na przeprowadzenie kwesty w formie wirtualnej.